עיצוב גינות מודרניות

עיצוב גינות

כבר משחר הימים גינות נחשבו ללוקסוס ולא יועדו לכל אחד. היה ניתן לראות גינה מטופחת רק בארמונות ובטירות של אנשים אמידים. גם היום גינה נחשבת ללוקסוס ולא כל אחד יכול להרשות זאת לעצמו.

גינה משלנו

גם בימים אלו כשהקצב מהיר ונדמה שאין שום זמן לתחביבים, עדיין, לאנשים רבים, קיימת השאיפה לברוח לגינה טבעית, לטפח את האדמה ולחזור למקורות. הטיפול והמגע באדמה ידוע כמקור מרגוע שמוריד מתחים ומשחרר לחצים. בגינה מתאספת כל המשפחה לפחות פעם בשבוע ומעבירה חוויות מכל השבוע, בגינה ניתן לשחק ולהתחמם תחת השמש הנעימה, להקשיב לציוץ הציפורים וליהנות מעץ פרי ומתבליני גינה. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו גינה ומי שכבר מצליח להגיע לרכישה של בית עם גינה צמודה בהחלט מרגיש שהצליח להשיג חלום אחד.

דוגמאות לעיצוב גינה מודרנית

ניתן למצוא היום מגוון סגנונות של עיצוב גינות, בניהם גם את סגנון הגינה המודרנית שיכולה להשתלב עם המבנה של הבית במראה החיצוני שלה עם העיצוב שלו כמו כן גם עם הסביבה הקרובה לה ואפילו השכונה. לא כל מקום דורש שהגינה תשלב עם שכנותיה, לכן ניתן לראות הרבה ומבחר סגנונות.

מה זה עיצוב גינות מודרניות

עיצוב מודרני מייחס משקל לכמה אלמנטים בתהליך העיצוב שלו וגם בתוצר הסופי. עיצוב מודרני כולל בתוכו חומרים שונים לא רק עיצוב של צמחים והמיקום שלהם בחלל, אלא גם לכל הרכיבים האחרים שמשתלבים בגינה כגון: עצים, אבנים פינת ישיבה, אדניות למיניהן, מפל מים, בריכת נוי ועוד. את כל אלה שוזרים יחד ויוצרים מראה עכשווי ומודרני במיוחד.

אלמנט נוסף שנכלל בעיצוב גינות מודרניות הוא שילוב של צבעים. הכוונה לשילוב צבעים בעיצוב גינה מודרנית הוא בהשוואה לצמחים, מה שיוצר שעטנז של צבעים ולא צבע אחיד ותפל. הצבעוניות של הצמחייה עם אלמנטים אחרים יוצר צבעוניות, כך שכל מי שמגיע לגינה שלכם ירגיש מיד את הרב גוניות שמעניקה הגינה, לא רק בצמחים ובעציצים אלה תמהיל מקורי ומיוחד שמשלב בתוכו חומרים רבים מהטבע.

גזימה יצירתית

בעיצוב גינות מודרני נהוג לגזום את השיחים או העצים באופן מיוחד ושונה. פעם היה נהוג לגזום על מנת לשבח את הצמח, מטעמים פרקטיים. היום משלבים בגזימה פן יצירתי ועם משמעות, לדוגמה, גזימה בצורה של חיה או כל מיני רעיונות יצירתיים אחרים. ניתן לראות את זה גם בגינות ציבוריות וגם בבתים פרטיים.

קרא עוד: תכנון תאורת גינה