תאורת גינה

תאורת גינה נכונה, יש ביכולתה, לקנות כל אווירה שתהיו מעוניינים בה, מרומנטית עד סוערת ופראית. לתאורת גינה יש השפעה גדולה על הסגנון של הגינה שלכם ובאמצעותה ניתן להדגיש צמחייה, ריהוט דקורטיבי, להאיר מקומות רצויים ולהחשיך אזורים מסוימים. היא יכולה להבליט את היופי ולהשרות רוגע ורומנטיות. תאורת גינה היא אמצעי לעיצוב גינות ובעזרתה תוכלו ליצור את החלל המושלם בו תהיו מעוניינים.

שתי גינות בגינה אחת                              

באמצעות תאורת גינה יהיה אפשר להרוויח שתי גינות, משמע גינה בלילה וגינה ביום. תכנון של תאורת גינה משתלב עוד לפני הקמתה: קביעת נקודות חשמל, המתגים, לדעת היכן למקם את גופי התאורה בהתאם לכל שאר האלמנטים כמו הצמחייה, העצים וכל סגנון הגינה עצמה.

סגנונות תאורת גינה

  • תאורה חמה - תאורת גן צריכה להיות תאורה חמה שהיא במתח נמוך, תאורה חמה לא מעל ל 12 וולט, שמקנה אווירה אחרת מזו שמשרה לדוגמא תאורה של פרוז'קטורים.
  • משחקי גובה – ניתן לשחק עם הגבהים של כל גוף תאורה שתבחרו. לדוגמה בתאורת שביל או שיח ספציפי היא תאיר לנו את הדרך או הצמחייה מלמטה ולא תסנוור. בפרגולה או דק ניתן להניח תאורה בתקרה שתפזר את האור לכל המרחב הרצוי.
  • זוויות תאורה – על מנת ליצור אווירה נכונה יעשה שימוש בזוויות של התאורה ביחס לכל אלמנט כמו צמח, פסל או בריכה.
  • תאורה עם סגנון - תאורת גן צריכה להשתלב עם הטון העיצובי של חלל הבית.

מה ההבדל בית תאורה של בית לגינה?                                                                               

תאורת גינה שונה מאוד מתאורה של בית. גופי התאורה והתשתיות חייבים לעמוד בתנאים של מזג אוויר מול קרינה של שמש, מול גשם וברד. חשוב שהתשתית לא תיפגם ולא תבלוט החוצה, מה שיכול להוות מכשול למי שנוכח בגינה. הזנה של החשמל בתאורת גינה מוכרחה להיות בנפרד לזו של הבית, באמצעות מפסק חצי אוטומטי ייעודי. אפשר גם להתקין מקורות תאורה סולאריים. ניתן לדאוג שהתאורה תידלק בכל ערב באמצעות טיימר או חיישן שיפעיל אותה ברגע שמחשיך.

בתאורת גינה חשוב לקחת בחשבון הרבה רכיבים ולנהוג בכללי זהירות הנכונים, שכן מדובר בחשמל ונדרש ידע חשוב ובטיחותי. לכן רק אדם מקצועי ומהימן שיודע כיצד לטפל בתאורת גן יוכל ליצור עבורכם את התאורה המושלמת בגינה שלכם. חשוב לדעת שמדובר בהשקעה גדולה, אבל היא חד פעמית ומשתלמת, הנורות שיושמו בגינה - חשוב שיהיו ארוכות טווח כמו לד ואחרות כך התחזוקה תהיה מינימלית.

תאורת גינה | קליפורניה