תכנון גינות גג

כמו בכל תכנון עיצוב גינה, על אחת כמה וכמה תכנון גינות גג דורש תכנית מוקפדת במיוחד. כמו כן כדאי להיאזר במידה של אורך רוח, סבלנות ויכולת התמדה כיוון שקיימים מכשולים ובעיות שעשויות לצוץ בדרך, בשל התנאים השונים שקיימים בגג.

חלק מהמכשולים שקיימים בגינת גג הם: הערכת משקל גבולות- שלא תהיה מסה כבדה שתסכן את רצפת הגג מקריסה. גם לשכנים שגרים באותו הבניין יש צד בנושא, לכן חשוב מאוד ליידע אותם בתכנון ולשתף אותם וכמובן לקבל את הסכמתם כשאתם מסוגלים להציג  בפניהם את מגוון היתרונות בבניה של גינת הגג, ועוד אלמנטים אחרים שדורשים התייחסות.

חסרונות ויתרונות של גינת גג

אין ספק שמדובר באתגר להפוך את הגג לנווה מדבר, אך זה אפשרי. יתרון מובהק שיש בגינות גג הוא הנוף העוצר נשימה והרחב והשקט שמגיע מהגובה הרם. אך ישנן גם לא מעט בעיות שחשוב להיות ערים אליהן ולדעת איך לאכוף אותן ולטפל בהן בתבונה.

חסרון שנובע בעקבות הגובה של גינת הגג הוא הרוח החזקה שלעיתים יכולה להחריב ולהרוס צמחייה. הטמפרטורות הקיצוניות (חום קור) הן בעלות השפעה גבוהה יותר מאשר גינה על הקרקע. יתרון נוסף שיש בגינת גג הוא אור השמש שמגיע ישירות לצמחייה.

מערכות ההשקיה, הדישון והניקוז הן החשובות ביותר בגינות גג. מערכת זו היא מן הסתם תהייה שונה ממערכת השקיה בגינה רגילה. עוד מרכיב חשוב הוא סוג תערובת שתילה, שתהיה קלת משקל ושמתאימה לתנאי הגג.

עיצוב גינות גג של חברת קליפורניה מוביל לתוצאות קסומות עם הרבה יעילות, איכות ושביעות רצון של הלקוחות. ניתן להתרשם ממגוון גינות הגג שבוצעו עלי ידי חברת קליפורניה. מומלץ לפני כן לקיים מפגש היכרות ולקבל את כל הייעוץ, ההכוונה, הפרטים והידע במה כרוך בנייה של גינת גג. שכן מדובר בגינה שדורשת רישיונות והיתרים אחרים מגינה רגילה על קרקע רגילה.

חשוב שתזכרו לאורך כל התהליך שיש תמורה ניכרת וגדולה מגינות גג. הן תורמות לסביבה המון בכך שהן משפרות את איכות האוויר, מקטינות את אפקט איי החום, מנצלות את מי הגשם, ויוצרות בית גדול לבעלי כנף.

 

תכנון גינות גג | קליפורניה